Leinster G.A.A. Results 2008

Results 2008
O' BYRNE CUP S.F.

5th January - Dublin (2-12) Wicklow (0-8)
6th January - Westmeath (2-8) D.I.T. (0-12)
6th January - Wexford (1-14) Laois (0-14)
6th January - Carlow (3-13) Kilkenny (1-6)
6th January - Longford (0-9) Kildare (0-7)
6th January - Offaly (5-24) Athlone I.T. (0-9)
9th January - Meath (2-11) UCD (0-15)
10th January - DCU (1-14) Louth (0-11)
12th January - Dublin (1-16) Westmeath (1-6)
13th January - Longford (0-14) Meath (1-6)
13th January - DCU (0-15) Offaly (1-7)
15th January - Carlow (1-13) Wexford (0-11)
20th January - Longford (1-16) DCU(0-10) (Semi Final)
22nd January - Dublin (1-15) Carlow (2-12)AET (Semi Final)
28th January - Dublin (1-15) Carlow (1-7)
8th February - Dublin (2-12) Longford (1-14)

O' BYRNE CUP SHIELD S.F.
13th January - Kildare (0-14) UCD (0-9)
13th January - Laois (5-23) Kilkenny (1-4)
13th January - Louth(1-12) Athlone IT (1-10)
20th January - Kildare (1-9) Louth (0-7) (Semi Final)
20th January - Wicklow (3-10) DIT (1-9)
28th January - Laois (2-17) Wicklow (2-12)
13th April - Laois (0-13) Kildare (1-10)


KEHOE CUP S.H.

9th January - Trinity College (3-16) Louth (1-17)
13th January - DIT (5-17) Mayo (0-14)
13th January - Dublin/Fingal (3-12) Tallaght IT (1-11)
13th January - Meath (1-16) Athlone IT (0-3)
19th January - Carlow (3-15) Longford (0-5)
19th January - Kildare (9-12) DCU (2-7)
20th January - Wicklow (1-16) Carlow IT(2-9)
20th January - Meath (2-27) Trinity College(1-5)
28th January - Carlow (1-13) Dublin Fingal (1-10)
28th January - Wicklow (3-20) Roscommon (3-13)
3rd February - Carlow (1-14) DIT (0-10)
3rd February - Meath (0-18) Wicklow (0-12)
Final
15th June - Meath (1-20) Carlow (0-17)


WALSH CUP S.H.
13th January - UCD (2-15) Westmeath (0-14)
20th Januray - Antrim (2-15) Kilkenny (1-17)
20th January - Wexford (1-15) Laois (0-15)
20th January - UCD (2-15) Dublin (0-13)
28th January - Antrim (3-14) UCD (1-16)
28th Jaunary - Offaly (1-12) Wexford (0-11)
3rd February - Antrim (3-9) Offaly (2-7)


WALSH CUP S.H. SHIELD
3rd February - Laois (2-18) Down (0-16)
2nd March - Laois (2-14) Westmeath (2-11)


LEINSTER G.A.A.MINOR HURLING LEAGUE 2008
2nd February - Kildare (3-8) Meath (3-6)
2nd February - Laois (5-16) Westmeath (4-17)
3rd February - An Mhi (4-8) Wicklow (1-8)
9th February - Kildare (3-20) Laois (1-11)
9th February - Westmeath (5-15) Wicklow (1-3)
9th February - An Mhi (5-13) Meath (3-12)
9th February - Louth (1-11) Fermanagh (1-11)
16th February - Kildare (2-17) Wicklow (0-4)
16th February - Laois (5-15) Meath (1-8)
16th February - Westmeath (5-17) An Mhi (3-9)


CADBURYS LEINSTER G.A.A. U-21 F.C.2008
23rd February - Kildare (1-14) Meath (0-5)
23rd February - Westmeath (1-15) Kilkenny (1-6)
24tth February - Laois (2-13) Louth (0-7)
24th February - Carlow (1-7) Longford (0-9)
9th March - Wicklow (1-11) Laois (0-3)
9th March - Wexford (1-10) Westmeath (1-9)
15th March - Carlow (1-11) Offaly (0-13)
22nd March - Kildare (1-8) Dublin (1-7)
23rd March - Wexford (1-9) Wicklow (0-10)
29th March - Kildare (0-14) Carlow (1-4)
6th April - Kildare (0-10) Wexford (0-6)


LEINSTER G.A.A. JUNIOR FOOTBALL SHIELD 2008
12th March - Meath (0-12) Kildare (2-4)
12th March - Wicklow (1-13) Kilkenny (0-8)
19th March - Kildare (2-6) Wicklow (0-8)
19th March - Meath (2-9) Kilkenny (1-8)
26th March - Kildare (1-10) Kilkenny (1-6)
26th March - Wicklow (1-11) Meath (1-10)
2nd April - Kildare (1-12) Wicklow (0-10)
9th April - Meath (3-14) Kildare (3-12)


LEINSTER G.A.A. CLUB HURLING LEAGUE 2008
Results subject to Referees Report
ROUND 1
Division 1

24th March - Tullaroan (1-17) Rathdowney Erill (0-9)
24th March - Buffers Alley (0-16) Clonkill (0-13)
24th March - St Ryanaghs (2-16) Camross (2-11)
24th March - The Harps (0-10) Carnew Emmetts (1-7)
24th March - Dicksboro (1-18) O'Tooles (1-9)
24th March - Sheilmeliers (1-14) Dunnamaggin (1-11)
24th March - Mooncoin (4-15) St Mullins (2-11)
24th March - Clara (1-16) St Martins (0-10)
24th March - Coolderry (4-12) Oulart (1-17)
24th March - Kilmacud Crokes (0-16) Castletown (1-10)
24th March - Rathnure (1-6) Castletown Geoghegan (1-5)
24th March - Raperees (3-14) St Oliver Plunketts (2-7)
24th March - Raythe Harriers (1-13) Raharney (1-12)
24th March - Lucan Sarsfields (0-7) St Annes (0-11)
24th March - Naomh Eoin (4-6) Clough Ballacolla (1-13)
Division 2
24th March - Ferns (2-17) Lough Lene Gaels (2-10)
24th March - Kiltale (0-16) Ringtown (1-8)
24th March - Confey (2-10) Tulloher Rosbercon (1-10)
24th March - Na Fianna (3-8) Clonad (0-10)
24th March - Shamrocks (4-15) Ballinkillen (1-9)
24th March - Naomh Brid (2-10) Glenealy (1-12)
24th March - Freshford (2-17) St Judes (1-9)
24th March - Blacks & Whites (0-11) Naomh Mearnog (0-9)
24th March - Kilcotton (0-12) Faughs (1-7)
24th March - Crumlin (0-17) Drumcullen (1-11)
24th March - Oylgate/Glenbrien (0-17) St Brigids (2-4)
22nd March - Cloughbawn (0-13) Belmont (1-7)
24th March - Shamrocks Enniscorthy (2-13) Coill Dubh (1-11)
24th March - Celbridge (0-13) Naomh Eanna (0-10)
24th March - Castlepollard (0-15) Ballinakill (2-7)
24th March - Rathmolyn (1-16) Ballinamere (1-9)
Division 3
24th March - Leixlip (1-13) Avondale (0-6)
24th March - Brownstown (1-10) Bray Emmets (1-6)
24th March - Commericals (1-13) Naas (1-9)
24th March - Carlow Town (2-14) Kilcoole (1-9)
24th March - Clane (3-13) Wolfe Tones (0-5)
24th March - Thomas Davis (2-11) Carrig & Riverstown (0-6)
24th March - St Pat's (1-13) Ballygarret (0-9)
24th March - Shannahoe (0-15) Carnew (0-7)
24th March - Round Towers Clondalkin (1-16) Ladies Island (0-7)
24th March - Navan O'Mahonys (3-11) Knockbridge (1-15)
24th March -Devlin (1-7) Arklow Rocks (0-7)
24th March - St Johns Ballinteer (1-16) St Davids Courtnacuddy (2-9)
24th March - Naomh Fionnbarr (6-16) Kiltegan (0-8)
24th March - Colt (2-11) Crookedwood (1-7)
24th March - St Peregines (2-16) Kilavilla (4-10)
23rd March - Adamstown (2-12) Clanna Gael/Fontenoy (0-9)
Division 4
24th March - Turin (3-12) Glenealy (2-6)
24th March - Southern Gaels (3-19) Barndarrig (3-4)
24th March - Setanta (2-14) Slieve Bloom (1-7)
24th March - Craanford (1-12) Eire Og (1-9)
24th March - Tara Rocks (0-11) Castleknock (1-5)
24th March - St Kevins (3-12) St Johns Volunteers (1-5)
24th March - Eire Og Greystones (5-12) Dunlavin (0-5)
24th March - Newcastle (1-11) Ballypickas (1-10)
ROUND 2
Division 1

29th March - Oulart The Ballagh (0-17) Rathdowney (1-9)
29th March - Castletown (0-8) Buffers Alley (0-8)
29th March - Raharney (1-13) Dicksboro (0-16)
29th March - Kinnity (3-10) Sheilmeliers (1-14)
29th March - St Annes (3-7) St Mullins (2-6)
29th March - Clara (2-14) Naomh Eoin (3-10)
29th March - Coolderry (1-11) Tullaroan (1-9)
29th March - St Rynaghs (2-10) Rathnure (2-9)
29th March - Carnew Emmets (1-11) St Oliver Plunketts (0-7)
29th March - O'Tooles (3-18) Faythe Harriers (0-12)
29th March - Mooncoin (3-9) Lucan Sarsfields (1-3)
29th March - St Martins (1-14) Clough Ballacolla (0-17)
Division 2
29th March - Faughs (0-13) Lough Lene Gaels (2-6)
30th March - Belmont (2-19) Na Fianna (3-7)
29th March - Shamrocks (OY) (5-9) Shamrocks Enniscorthy (1-12)
29th March - Glenealy (0-15) Celbridge (1-12)
29th March - Castlepollard (2-12) Freshford (1-11)
30th March - Ferns (1-13) Kilcotton (0-10)
29th March - Crumlin (3-10) Kiltale (0-10)
29th March - Oylgate/Glenbrien (2-13) Confey (O-8)
29th March - St Judes (2-10) Ballinakill (1-13)
29th March - Black & Whites (3-10) Rathmolyn (3-8)
5th April - Tulloher Rosbercon (2-19) St Brigids (1-12)
Division 3
29th March - Navan O'Mahonys (1-11) Brownstown (1-8)
29th March - Ballinteer St Johns (SCR.) Carlow Town (W/O)
29th March - Kiltegan (6-17) Wolfe Tone (0-5)
29th March - Killavilla (SCR) Ballygarret (W/O)
29th March - Clanna Gael Fontoney (1-12) Carnew (0-4)
29th March - Bray Emetts (2-15) Knockbridge (1-12)
29th March - Naas (2-13) Devlin (2-6)
29th March - St Davids Courtnacuddy (3-11) Kilcoole (4-7)
29th March - Clane (3-16) Naomh Fionnnbarra (0-9)
29th March - St Pat's Camolin (3-9) St Peregrines (2-9)
29th March - Shanahoe (2-7) Adamstown (0-7)
Ladies Island (2-13) Leixlip (2-13)
Crookedwood (2-12) Thomas Davis (0-7)
Round Towers (1-14) Avondale (0-14)
Colt (2-12) Carrig & Riverstown (1-3)
Division 4
29th March - Tara Rocks (0-11) Turin (1-8)
29th March - Eire Og (KE) (2-10) Newcastle (2-6)
29th March - Castleknock (2-7) Glenealy (0-12)
29th March - Slieve Bloom (1-10) Eire Of (WW) (2-2)
St Kevins (5-22) Barndarrig (0-6)
Southern Gaels (W/O) St Johns Volunteers (SCR)
Southern Gaels Craanford (4-10) Ballypickas (1-3)
Setanta (4-13) Dunlavin (1-4)
ROUND 3
Division 1

9th April - Rathdowney Errill (2-11) Coolderry (0-13)
9th April - Camross (2-12) Rathnure (1-13)
9th April - The Harps (1-13) St.Oliver Plunketts (1-12)
9th April - Dicksboro (1-20) Faythe Harriers (2-11)
9th April - Sheilmeliers (4-15) Cuala (2-11)
9th April - Clara (2-16) Clough Ballacolla (2-14)
9th April - St.Rynaghs (5-10) Castletown Geoghegan (1-10)
9th April - Carmew Emmetts (1-13) Raperees (2-13)
9th April - Dunnamaggin (2-19) Kinnity (1-11)
9th April - Mooncoin (3-11) St. Annes (1-9)
12th April - Buffers Alley (2-13) Kilmacud Crokes (1-12)
Division 2
9th April - Kilcotton (6-20) Lough Lene Gaels (3-9)
9th April - Crumlin (1-20) Ringtown (2-7)
9th April - Oylegate/Glenbrien (1-16) Tulloher Rosbercon (1-8)
9th April - Cloughbawn (2-14) Na Fianna (2-11)
9th April - Glenealy (3-11) Naomh Eanna (1-13)
9th April - Freshford (2-13) Ballinakill (2-8)
9th April - Drumcullen (3-9) Kiltale (3-7)
9th April - Shamrocks Enniscorthy (1-11) Ballinkillen (1-9)
9th April - Celbridge (1-13) Naomh Brid (0-11)
9th April - Castlepollard (1-17) St Judes (0-16)
13th April - Belmont (1-14) Clonad (2-9)
QUARTER-FINALS
Division 1

21st April - St Rynaghs (SCR) Raperees (W/O)
23rd April - Dicksboro (1-21) Shelmeliers (2-9)
24th April - Tullaroan (2-15) Buffers Alley (0-18)
25th April - Mooncoin (0-15) Clara (0-10)
Division 2
23rd April - Ferns (3-13) Crumlin (0-16)
23rd April - Black & Whites (2-10) Castlepollard (0-7)
25th April - Cloughbawn (0-19) Oylgate Glenbrien (2-10)
Division 3
4th May - Leixlip (2-18) Navan O'Mahonys (1-15)
Division 4
23rd April - Craanford (2-18) Slieve Bloom (0-7)
SEMI-FINALS
Division 1

14th May - Dicksboro (2-15) Raperees (2-10)
18th May - Tullaroan (0-14) Mooncoin (0-12)
Division 2
14th May - Cloughbawn (1-10) Glenealy (1-7)
14th May - Black & Whites (3-13) Ferns (1-15)
Division 3
5th May - Shanahoe (1-12) Naomh Fionnbarr (0-13)
Finals
Division 1

1st June - Tullaroan (1-18) Raparees (1-14)
Division 2
28th May - Black & Whites (2-15) Cloughbawn (1-18) A.E.T. Replay date T.B.A
6th September- Black & Whites (0-14) Cloughbawn (1-10) REPLAY
Division 3
1st June - Commercials (2-18) Shanahoe (2-06)
Division 4
3rd June - Craanford (1-14) St Kevins (2-2)


ESB LEINSTER G.A.A. MINOR FOOTBALL CHAMPIONSHIP 2008
29th March - Wexford (2-19) Kilkenny (1-4)
5th April - Dublin (0-13) Kildare (0-6)
5th April - Wicklow (3-11) Offaly (1-7)
5th April - Meath (1-14) Louth (1-9)
5th April -Longford (2-13) Laois (2-11)
13th April - Westmeath (2-12) Carlow (0-9)
19th April - Louth (1-13) Laois (0-10)
26th April - Louth (1-14) Kildare (0-13)
26th April - Offaly (1-12) Carlow (0-9)
10th May - Wexford (1-8) Wicklow (0-8)
10th May - Offaly (3-7) Westmeath (1-11)
10th May - Meath (0-14) Dublin (0-10)
10th May - Longford (1-13) Louth (0-12)
5th July - Meath (3-9) Longford (2-8)
9th July - Offaly (0-9) Wexford (0-2)
20th July - Meath (1-14) Offaly (2-10)


ESB LEINSTER G.A.A. MINOR HURILNG CHAMPIONSHIP 2008
29th March - Carlow (2-13) Offaly (1-9)
6th April - Meath (3-11) Westmeath (0-7)
6th April - Kildare (2-19) Wicklow (0-5)
6th April - Kilkenny (3-12) Wexford (0-15)
13th April - Kildare (1-10) Meath (0-10)
13th April - Westmeath (9-22) Wicklow (0-0)
13th April - Offaly (1-10) Dublin (1-10)
13th April - Kilkenny (6-18) Laois (1-8)
19th April - Kildare (0-13) Westmeath (1-9)
20th April - Wexford (5-19) Laois (2-11)
20th April -Meath (3-13) Wicklow (2-3)
3rd May - Westmeath (3-22) Wicklow (0-5) (Shield Final)
4th May - Offaly (4-12) Kildare (1-7)
13th May - Meath (0-13) Laois (1-7)
17th May - Carlow (0-17) Meath (1-10)
17th May - Wexford (1-19) Offaly (1-7)
21st June - Kilkenny (1-16) Carlow (0-7)
22nd June - Dublin (3-13) Wexford (3-13)
28th June - Wexford (1-15) Dublin (2-11)
6th July - Kilkenny (1-19) Wexford (0-12)


LEINSTER G.A.A. U-21 "A" HURLING CHAMPIONSHIP 2008
5th April - Westmeath (1-18) Wicklow (1-11)
5th April - Carlow (W/O) Longford (SCR)
26th April - Carlow (3-12) Meath (1-6)
26th April - Westmeath (4-17) Kildare (1-16)
3rd May - Carlow (0-16) Westmeath (0-11)


LEINSTER G.A.A. JUNIOR HURLING SHIELD 2008
27th April - Louth (0-22) Leitrim (1-7)
10th May - Longford (2-18) Warwickshire (1-10)
11th May - Wicklow (2-10) Louth (0-11)
11th May - Down (1-15) Leitrim (2-8)
16th May - Longford (5-17) Leitrim (1-7)
17th May - Wicklow (1-10) Warwickshire (0-9)
18th May - Louth (2-12) Down (1-9)
31st May - Louth (5-13) Warwickshire (0-7)
1st June - Wicklow (4-24) Leitrim (1-6)
1st June - Longford (4-19) Down (2-10)
5th June - Louth (3-10) Longford (1-14)
7th June Leitrim (1-12) Warwickshire (0-11)
8th June Wicklow (3-17) Down (1-12)
14th June - Down (2-17) Warwickshire (0-13)
21st June - Louth (1-16) Wicklow (1-08)


LEINSTER G.A.A. SENIOR FOOTBALL CHAMPIONSHIP 2008
11th May - Westmeath (2-10) Longford (1-10)
18th May - Wicklow (0-13) Kildare (0-9)
18th May - Meath (1-25) Carlow (0-8)
31st May - Laois (0-15) Wicklow (0-13)
1st June - Wexford (2-14) Meath (2-13)
7th June - Westmeath (2-11) Offaly (1-08)
8th June - Dublin (1-22) Louth (0-12)
22nd June - Wexford (0-18) Laois (0-12)
29th June - Dublin (0-13) Westmeath (1-8)
20th July - Dublin (3-23) Wexford (0-9)


LEINSTER SENIOR HURLING CHAMPIONSHIP 2008
25th May - Offaly (4-22) Laois (2-12)
25th May - Dublin (3-21) Westmeath (0-11)
14th June - Wexford (2-13) Dublin (0-19)
15th June - Kilkenny (2-24) Offaly (0-12)
22nd June - Wexford (2-15) Dublin (1-15)
6th July - Kilkenny (5-21) Wexford (0-17)


BORD GAIS ENERGY LEINSTER G.A.A. U-21 HURLING CHAMPIONSHIP 2008
28th May - Dublin (0-18) Laois (1-12)
28th May - Offaly (3-16) Carlow (1-8)
25th June - Offaly (2-16) Wexford (1-11)
26th June - Kilkenny (1-20) Dublin (1-11)
24th July - Kilkenny (2-21) Offaly (2-9)


LEINSTER G.A.A. JUNIOR FOOTBALL CHAMPIONSHIP 2008
28th May - Wicklow (4-9) Kilkenny (1-8)
28th May - Meath (1-14) Louth (1-7)
28th May - Kildare (1-17) Wexford (2-8)
28th May - Dublin (1-12) Cavan (0-11)
8th June - Dublin (0-11) Kildare (1-06)
11th June - Meath (1-15) Wicklow (1-05)
29th June - Dublin (1-13) Meath (1-9)


LEINSTER G.A.A. INTERMEDIATE HURLING CHAMPIONSHIP 2008
28th June - Kilkenny (1-19) Wexford (0-12)
2nd August - Kilkenny (4-26) Dublin (3-15) A.E.T.


AIB LEINSTER G.A.A. CLUB JUNIOR HURLING CHAMPIONSHIP 2008
19th October - Ballyskenach (OY) (4-5) Gaeil Colmcille (MH) (1-6)
19th October - Wolfe Tones (LD) (3-7) Brownstown (WH) (3-5)
1st November -Tullogher Rosbercons (KK) (2-15) Trinity Gaels (DB) (2-9)
2nd November - Maynooth (KE) (w/o) Palatine (CW) (scr)
2nd November - Clongeen (WX) (1-13) Wolfe Tones (LD) (1-9)
2nd November - Ballyskenach (OY) (2-11) Knockbridge (LH) (1-9)
9th November - Tulloagher Rosbercon (KK) (1-9) Colt (LS) (0-5)
15th November - Tullogher Rosbercon (KK) (1-16) Ballyskenagh (OY) (2-7)
16th November - Clongeen (WX) (1-10) Maynooth (KE) (0-4)
30th November - Tullogher Rosbercon (KK) (1-18) Clongeen (WX) (3-7)


AIB LEINSTER G.A.A. CLUB JUNIOR FOOTBALL CHAMPIONSHIP 2008
26th October - St Mary's, Rochfortbridge(WH) (1-11) St Nicholas (LH) (0-6)
26th October - Killeshin (LS) (1-8) Newcastle (WW) (0-7)
26th October - Donabate (DB) (2-12) Durrow (OY) (1-7)
9th November - St Mary's Rochfortbridge (WH)(3-7) Milltown (KE) (0-9)
9th November - Killeshin (LS) (1-9) Clonmore (CW) (0-5)
9th November - Moynalvey (MH) (3-11) St Patricks Donabate (DB) (0-7)
9th November - Mooncoin (KK) (1-7) Shroid Slashers (LD) (0-4)
23rd November - St Mary's, Rochfortbridge (WH) (1-8) Killeshin (LS) (1-4)
23rd November - Moynalvay (MH) (2-9) Mooncoin (KK) (1-3)
7th December - Moynalvay (MH) (0-11) St Mary's, Rochfortbridge (WH) (0-5)


AIB LEINSTER G.A.A. CLUB INTERMEDIATE HURLING CHAMPIONSHIP 2008
2nd November - Erins Own (KK) (2-12) Naomh Brid (CW) (2-10)
9th November - Confey (KE) (1-9) Glenealy (WW) (0-9)
16th November - Erins Own (KK) (0-14) Blackwater (WX) (1-8)
16th November - Kilmessan (MH) (0-17) Confey (KE) (0-8)
23rd November - Kilmessan (MH) (1-7) Erins Own (KK) (1-6)


AIB LEINSTER G.A.A. CLUB SENIOR HURLING CHAMPIONSHIP 2008
2nd November - Ballyhale Shamrocks (KK) (1-18) Rathdowney-Errill (LS) (1-11)
8th November - Birr (OY) (1-17) Ballyboden St Endas (DB) (0-8)
15th November - Ballyhale Shamrocks (KK) (0-26) Raharney (WH) (0-9)
16th November - Birr (OY) (2-19) St Martins (WX) (2-15) A.E.T.
30th November - Ballyhale Shamroocks (KK) (2-13) Birr (OY) (1-11)


AIB LEINSTER G.A.A. CLUB SENIOR FOOTBALL CHAMPIONSHIP 2008
2nd November - Kilmacud Crokes (DB) (0-13) Celbridge (KE) (0-8)
2nd November - Eire Og (CW) (3-10) Kiltegan (WW) (1-12)
2nd November - Killanerin (WX) (scr) Navan O'Mahony's (MH) (w/o)
9th November - Kilmacud Crokes (DB) (1-13) Newtown Blues (LH) (1-9)
9th November - Navan O'Mahonys (MH) (1-17) Castledaly (WH) (0-4)
9th November - Rhode (OY) (2-9) Portlaoise (LS) (1-10)
9th November - Eire Og (CW) (2-4) Colmcilles (LD) (0-10) AET
16th November - Eire Og (CW) (0-9) Colmcilles (LD) (0-8) A.E.T.
23rd November - Kilmacud Crokes (DB) (1-11) O'Mahonys (MH) (0-7)
23rd November - Rhode (OY) (3-9) Eire Og (CW) (0-4)
7th December - Kilmucad Crokes (DB) (2-7) Rhode (OY) (1-7)


AIB LEINSTER G.A.A. CLUB INTERMEDIATE FOOTBALL CHAMPIONSHIP 2008
2nd November - Ballyroan Abbey (LS) (0-14) Taghmon Camross (WX) (1-5)
2nd November - St Brigids (OY) (1-13) Kilbride (CW) (0-8)
2nd November - James Stephens (KK) (2-11) Carnew (WW) (2-7)
2nd November - St Ultans (MH) (2-11) Templeogue (DB) (1-10)
9th November - St Ultans (MH) (0-7) Dreadnots (LH) (0-6)
9th November - St Brigids (OY) () St Kevins (KE) () GAME OFF
9th November - Ballyroan Abbey (LS) (0-9) Maryland (WH) (1-0)
9th November - James Stephens (KK) (3-7) Cashel (LD) (0-7)
16th November - St Brigids (OY) (1-8) St Kevins (KE) (0-6)A.E.T.
23rd November - St Ultans (MH) (2-10) James Stephens (KK) (0-3)
23rd November - Ballyroan Abbey (LS) (2-7) St Brigids (OY) (0-7)
7th December - Ballyroan Abbey (LS) (2-8) St Ultans (MH) (0-8)


LEINSTER G.A.A. CLUB SPECIAL HURLING CHAMPIONSHIP 2008
16th November - Rathoath (MH) (1-18) Timahoe (LS) (2-14)
16th November - Sarsfields (KE) (1-9) Killeigh (OY) (0-9)
16th November - Naomh Barrog (DB) (3-16) Newcastle (WW) (2-7)
16th November - Fr. Daltons (WH) (6-7) Mattock Rangers (LH) (2-5)
23rd November - Ratoath (MH) (1-12) Sarsfields (KE) (0-8)
23rd November - Naomh Barrog (DB) (0-8) Fr. Daltons (WH) (0-6)
30th November - Naomh Barrog (DB) (1-11) Ratoath (MH) (0-8)